Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody

Profesjonalna „Szwalnia 2015”

 

W międzynarodowym towarzystwie, z udziałem między innymi wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej, w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbyła się uroczysta gala, podczas której zainaugurowana została kolejna - już jedenasta! - edycja znaczącego nie tylko w naszym kraju przedsięwzięcia wystawienniczo-seminaryjnego „Szwalnia 2015 – tylko dla profesjonalistów”.

 

 

 

 

Nazwa tegorocznego, dwudniowego wydania imprezy – podobnie jak poprzednich - nie jest na wyrost, zważywszy że do Łodzi przyjechali prawdziwi zawodowcy z największych światowych firm produkujących maszyny do szycia i prasowania oraz nici i inne dodatki.

 

 

 

,,Szwalnia 2015” to nie tylko wystawy pokazujące nowości w dziedzinie technologii produkcji odzieżowej i skórzanej, przyciągające producentów tekstyliów, projektantów oraz wytwórców odzieży i bielizny.

 

To również odbywające się z ich udziałem spotkania i seminaria, gromadzące także handlowców i przedstawicieli innych profesji związanych z rynkiem mody. Rzecz jasna, nie mogło się też obyć bez pokazów mody, towarzyszących choćby uroczystej inauguracji „Szwalni 2015”.

 

 

Warto podkreślić, że wystawy zorganizowane podczas poprzednich edycji „Szwalni” ściągnęły do Łodzi ponad 150 czołowych producentów odzieży i bielizny, którzy skorzystali z okazji zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie technologii produkcji odzieżowej i skórzanej.

 

 

 

Podczas uroczystej gali wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska podziękowała organizatorom „Szwalni 2015” za przygotowanie kolejnej edycji tej imprezy i życzyła im sukcesów w ustawicznym rozwijaniu i umacnianiu polskiego rynku mody oraz wzrostu jego znaczenia i udziału w rynku międzynarodowym.

artykuł i zdjęcia pochodzą ze strony : http://lodz.uw.gov.pl/page/125,aktualnosci.html?id=5283