Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody

Targi Technicznych Wyrobów Włókienniczych

 

Międzynarodowe Targi Łódzkie razem z patronem honorowym – Marszałkiem Województwa Łódzkiego – Witoldem Stępniem mają przyjemność zaprosić Państwa na drugą edycję Targów Technicznych Wyrobów Włókienniczych oraz Konferencję InnovaTex 2014. Wydarzenia odbędą się 16-17 października 2014 r. w stolicy polskiego włókiennictwa – w Łodzi, w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4. Targi i Konferencja to największe przedsięwzięcie poświęcone branży włókienniczej w Polsce. Jeżeli chcecie być Państwo na bieżąco z aktualnie panującymi trendami na rynku technicznych wyrobów włókienniczych to miejsce właśnie dla Państwa.

Konferencja InnovaTex 2014 organizowana jest pod hasłem „Wypełnij swój świat tekstyliami”. Będzie ona platformą wymiany doświadczeń między przedstawicielami nauki oraz producentami i użytkownikami tekstyliów technicznych i specjalnych znajdujących zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki. Poruszane podczas konferencji tematy pomogą w znalezieniu najlepszych rozwiązań technologicznych, zarówno dla małych i dużych przedsiębiorstw.
Podczas Konferencji InnovaTex 2013 zostało wygłoszonych ponad 60 referatów przez reprezentantów najważniejszych instytutów i instytucji w Polsce, m.in. przez Politechnikę Łódzką, Instytut Włókiennictwa, Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX, Stowarzyszenie Producentów Geotekstyliów.

SESJE TEMATYCZNE:

• sesja MEDTEX– podnoszenie komfortu życia
tekstylia medyczne i higieniczne oraz do rehabilitacji i rekreacji
• sesja PROETEX – ochrona życia i zdrowia w środowisku pracy
włókiennicze środki ochron osobistych, tekstylia do ochrony środowiska pracy
• sesja BUDTEX – zdrowy dom
tekstylia dla budownictwa oraz do wystroju wnętrz
• sesja GEOTEX– bezpieczny transport
tekstylia dla wyposażenia środków transportu oraz do ochrony dróg, geotekstylia
• sesja AGROTEX– zdrowa żywność, woda i powietrze
tekstylia do ochrony roślin i zwierząt oraz do ochrony środowiska naturalnego
• sesja TECHTEX – innowacyjne tekstylia techniczne
wyroby tekstylne dla kompozytów, obuwnictwa i przemysłu skórzanego oraz dla zastosowań specjalnych