Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody

Zaproszenie na Konferencję EDUinspiracje w ŁodziZatrudnię młodego fachowca, najlepiej zaraz po szkole, z bogatym doświadczeniem, odpornego na stres, ze znajomością języka obcego. Takich ogłoszeń można znaleźć mnóstwo. Czy ktoś na nie odpowiada? Czy tacy specjaliści istnieją? Jak kształcić młodzież, aby sprostała oczekiwaniom pracodawców? Na te i podobne pytania odpowiedzi szukać będą uczestnicy konferencji EDUinspiracje Zawodowo.

Wydarzenie odbędzie się 20 kwietnia br. w Łodzi (Bionanopark, ul. Dubois 114/116). Jego głównym organizatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+. Na spotkanie zapraszamy przedsiębiorców i przedstawicieli kształcenia zawodowego oraz wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak poprzez współpracę biznesu z edukacją można dostosować ofertę edukacyjną do realnych potrzeb pracodawców. Zagadnienia te zostaną kompleksowo omówione podczas sześciu sesji tematycznych, które poprowadzą przedstawiciele FRSE, ORE oraz PARP. 
PARP szczególnie zaprasza do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym: Jak firma może kształtować kompetencje przyszłych pracowników – dobre praktyki, który odbędzie si ę w godzinach 11.45-12.45 (Sesja nr 5). Wezmą w nim udział przedstawiciele firm z sektora Mody i Innowacyjnych Tekstyliów, zaangażowani w powstanie Sektorowej Rady ds. Kompetencji, na co dzień mierzący się z wyzwaniem pozyskania i utrzymania pracowników. W trakcie wystąpienia dowiemy się m.in. co sądzą na temat przygotowania absolwentów szkół i uczelni do pracy zawodowej, jak oceniają dotychczasową kooperację biznesu z edukacją, jakie rozwiązania wdrożyli w swoich firmach. Przedstawiciele sektora opowiedzą, dlaczego zdecydowali się stworzyć radę ds. kompetencji oraz jakie wyzwania dostrzegają w kontekście zmian demograficznych zachodzących w Polsce. 
Udział w konferencji jest bezpłatny. Każdy uczestnik może wybrać maksymalnie dwie sesje tematyczne. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu, uprzejmie prosimy o dokonanie rejestracji.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie EDUinspiracje konferencje